Vrátenie daní z Nemecka: Ako to funguje?

Pracujete, poprípade ste v minulosti pracovali v Nemecku? V tom prípade by ste mali vedieť o tom, že si môžete požiadať o vrátenie daní z Nemecka. Je to veľmi jednoduchý proces, preto by ste do toho rozhodne mali ísť.

Najväčším problémom je v dnešnej dobe nedostatočná informovanosť. Práve preto veľa ľudí, pracujúcich v zahraničí, môže prísť o množstvo financií. Vrátenie daní z Nemecka dnes prebieha na pravidelnej báze. Jediné, čo musíte urobiť je, podať si žiadosť. Ak tak neurobíte, môžete prísť o množstvo peňazí, ktoré zo zákona patria vám. Zabudli ste si podať žiadosť v minulosti? To nie je žiadny problém. Na webstránke tj-legal, vám totiž môžu pomôcť s vrátením daní, a to až do 4 rokov odvtedy, ako ste pracovali v Nemecku.

Kto môže podať žiadosť na vrátenie daní z Nemecka?

Dá sa povedať, že každý, kto pracoval v Nemecku. Dôležité však je, aby ste v tejto krajine pracovali ako zamestnanec. Iba v takomto prípade vám môže vzniknúť nárok na daňový preplatok. To platí aj v prípade, že ste v tejto krajine pracovali len zopár mesiacov. Aj v takejto situácii sa vám oplatí žiadať o vrátenie daní z Nemecka. Ak v tejto krajine stále pracujete, najbližšie si budete môcť požiadať o vrátenie daní až v roku 2023.

Potrebné dokumenty

Samozrejme, ak chcete, aby všetko prebehlo hladko, budete musieť doložiť potrebné dokumenty. Jedným z nich je aj doklad o ročnom zúčtovaní. Toto potvrdenie vám je váš zamestnávateľ povinný vystaviť. Ak by sa však stalo, že tento dokument nemáte, potrebovať budete minimálne poslednú výplatnú pásku. Je to veľmi dôležité, preto to za žiadnych okolností nepodceňujte.

To, akú výšku môžete získať, záleží od viacerých faktorov. Daňové preplatky z Nemecka sú pomerne vysoká a za rok budete môcť získať aj viac ako tisíc eur. Rozhodne sa to oplatí.