Moderná tieniaca technika, ktorá vás ochráni a ktorá vám zmodernizuje domácnosť

Kým kedysi v domácnostiach dominovali rolety a záclony, ponuka tieniacej techniky sa za posledné roky výrazne rozšírila.

Ak uvažujete nad tým, že by ste si pôvodnú tieniacu techniku vymenili za modernejšiu, vyberte si niektorú z týchto moderných tieniacích techník, ktoré vás ochránia a ktoré vám zároveň zmodernizujú domácnosť.

Screenové rolety

Práve táto moderná tieniaca technika bola určená skôr ako tienenie výkladov a veľkých presklených plôch. Teraz sa udomácnila aj v moderných rodinných domoch. Sú to vonkajšie rolety, ktoré poskytujú dobrú ochranu pred slnečnými lúčmi. Pomáhajú regulovať slnečné lúče aj v lete a chránia tak interiér pred nadmerným prehrievaním.

Oceníte predovšetkým ich vysokú efektivitu tienenia a zároveň zachovanie presvetlenia interiéru. Látka je totiž perforovaná, čo vám umožní vidieť von, aj keď dnu vám nebude vidieť. Práve toto patrí medzi najväčšie výhody tejto modernej tieniacej techniky.

Ak bývate v rodinnom dome a hľadáte modernú tieniacu techniku, odporúčame vyberať screenové rolety.

Závesy na mieru

Dominanta interiéru, ktorá miestnosť zútulni, zmodernizuje a zároveň aj opticky predĺži. Ak vás screenové rolety až tak neoslovili, skúste staviť skôr na závesy. Ak si vyberiete farebné závesy na mieru, máte peknú tieniacu techniku, ktorá pristane do všetkých moderných interiérov. Závesy sú veľmi využívané v rodinných domoch, ktoré sú zariadené v minimalistickom štýle.

Ak si vyberiete závesy na mieru, nemusíte sa báť, že by vám nepasovali. Firmy, ktoré šijú závesy na mieru, vám priestor prídu vymerať a na základe vzorkovníka si vyberiete farebné prevedenie, ale aj látku. Závesy vám navyše môžu prekryť celé okno, ale poslúžia aj ako dekorácia po stranách okna.

Zdroj obrázka:

Autor: Palatinate Stock / Shutterstock.com