Zabezpečte si príjemný spánok a cez deň chráňte svoje obliečky

Priemerný človek strávi spánkom takmer tretinu svojho života. Tento fakt sedí aj s tvrdením, že optimálna dĺžka spánku dospelého človeka je údajne 8 hodín denne. Ak aj spávate kratšie, určite by ste sa mali snažiť, aby bol váš spánok maximálne kvalitný.

Na kvalitu spánku vplýva množstvo faktorov

K tomu môže dopomôcť v prvom rade dobrý priestor na spanie. Základom je pevná posteľ, ktorá vás nebude v noci budiť nepríjemným vŕzganím zakaždým, keď budete v spánku meniť polohu.

Rovnako dôležitý je kvalitný matrac, na ktorom sa vám bude nielen pohodlne spať, ale bude prospešný aj pre vaše zdravie. Záleží potom na vašich preferenciách, či sa vám lepšie spí na mäkšom, alebo tvrdšom matraci.

O pohodlie sa však nepostará len dobrý matrac, ale aj pohodlný vankúš a prikrývka. K tým však zákonite patria príjemné posteľné obliečky. Ak sa chcete naozaj dobre vyspať, nemali by ste zanedbať výber obliečok, keďže tých sa počas spánku dotýka vaša pokožka a tak musia na ňu pôsobiť maximálne príjemne.

Prehoz na posteľ ochráni vaše obliečky a ozdobí vašu spálňu

Aby boli obliečky nielen príjemné na dotyk, ale aj dlho vydržali ako nové, cez deň používajte prehoz na posteľ, ktorý ich bude chrániť. Zároveň budete môcť bez obáv leňošiť na posteli aj cez deň, keďže sa nebudete váľať priamo po ustlaných prikrývkach.

Výberom pekného prehozu na posteľ zároveň ozdobíte vašu spálňu, keďže sa jedná o výrazný a veľký prvok v nej. Používanie prehozu skrýva aj ďalšiu výhodu. Ak dospávate nočnú smenu a prekvapí vás nečakaná návšteva, nemusíte sa zdržovať ustielaním postele, stačí na ňu prehodiť prehoz.

Toto rovnako využijú aj tí, ktorí razia názor, že je zbytočné posteľ ustielať, keď sa do nej večer opäť vrátite. Treba však poznamenať, že predsa len boli prehozy vymyslené skôr na ochranu prikrývok a obliečok a nie na podporovanie lenivosti.

Zdroj obrázka:

Autor: fizkes / Shutterstock.com