Užitočné tipy na zatraktívnenie chatky

Mať vlastnú chatku je pre mnohé rodiny vytúžený sen. Byť na chatke mimo civilizácie, mimo mesta a užívať si pokoj, ktorý nájdeme jedine mimo civilizácie, v prírode, by sme chceli práve teraz, keď máme obmedzené možnosti vycestovať do zahraničia.

Ak vlastníte chatku a plánujete na nej stráviť voľné letné dni, využite ich na zatraktívnenie, modernizáciu.

Nové krbové náradie

Aj keď sa jedná o víkendovú chatku, treba, aby na nej bolo zabezpečené kúrenie. Ak máte na chatke krbové kachle, či moderný krb, odporúčame vám dať si vyrobiť, alebo si kúpiť nové kované krbové náradie. Kované krbové náradie má prakticky nepretržitú životnosť a máte istotu, že sa vám pri pravidelnom používaní neznehodnotí. Medzi krbovým náradím by nemala chýbať lopatka, zmeták, kutáč a kliešte.

Nové krbové náradie dávajte ku krbovým kachliam, či krbu. Musí byť vždy po ruke

Natrite okenné rámy výraznou farbou

Ak máte drevenú starú chatku a chcete ju revitalizovať, odporúčame vám natrieť okenné rámy výraznou farbou. Odporúčame výraznú bielu, kráľovskú modrú, alebo červenú. Tieto farby sú pekné a krásne vyniknú v kombinácii s drevom. Zároveň tak zachránite okenné rámy pred úplným znehodnotením a dodáte vašej drevenej chatke šmrnc

Ak máte starú drevenú chatku a v interiéri máte drevené stĺpy, či trámy, skúste si aj tie natrieť výraznejšou farbou. Takto necháte vyniknúť dôležité dominanty interiéru chatky, ako napríklad krbové kachle na drevo, drevený masívny stôl a drevené masívne lavice.

Kožušinové koberce

Aj keď v lete ich príliš nevyhľadávame, kožušinové koberce sú prirodzenými súčasťami chát, či víkendových drevených chatiek. Odporúčame vám kúpiť si béžové, či biele kožušiny (umelé) a dávajte si ich na dlažbu pred krbové kachle, či pred postele v podkrovnej časti chatky.

Vyniknú aj v predsieni chatky

Zdroj obrázka:

Autor: Frunze Anton Nikolaevich  / Shutterstock.com