Keď novostavba, tak s tepelným čerpadlom

Kto plánuje novostavbu, rozhoduje sa aj o spôsobe tepelného vykurovania. Moderné novostavby sú dnes výhradne nízkoenergetické, či dokonca pasívne. Neznamená to však, že nepotrebujeme zdroj vykurovania. Aký vybrať?

Čím sa bude kúriť v moderných novostavbách?

Mnohí možná vďaka výbornej plynofikácii Slovenska volili doposiaľ kúrenie zemným plynom. Dnes je však tento zdroj vykurovania problematickým z dôvodu stále rastúcich cien plynu aj veľmi pravdepodobného odpojenia ruských dodávok. Ceny energií hovoria jednoznačne aj proti kúreniu elektrikou. Prejsť na kúrenie tuhými palivami je neekologické a nie práve pokrokové. Aj keď dnes existujú stále ekologickejšie zariadenia na spaľovanie, vrátane tých s trojitým spaľovaním, či automatických kotlov na pelety, modernou a najekologickejšou formou zaistenia tepla v domácnosti je tepelné čerpadlo.

Efektivita tepelného čerpadla je ideálna práve pre nízkoenergetické novostavby, kde obvykle už v plánoch uvažujeme o nízkoteplotnom vykurovaní. Najčastejšie formou podlahového kúrenia. To je pre tepelné čerpadlo ideálnym partnerom.

Vyberte si vhodné tepelné čerpadlo

Výborným riešením pre moderné nízkoenergetické novostavby je napríklad tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea High Performace. Ponúka sa s výkonmi 3, 5, 7, 9, 12 a 16 kW. Zatiaľ čo niektoré čerpadlá fungujú len do určitých teplôt a pod niektoré mínusové teploty už nie sú efektívne, tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea High Performace je efektívne za každého počasia, teda aj pri teplotách pod -20 °C. Ide naviac o tepelné čerpadlo schopné zaistiť vykurovanie aj ohrev teplej vody. Takto vypadá rozumné kúrenie v modernej novostavbe.

Poraďte sa s odborníkmi na moderné energetické zabezpečenie domácnosti 21. storočia

Firma Eco3Energy sa špecializuje na obnoviteľné a k životnému prostrediu prívetivé ekologické energie. Nájde pre vás ideálne riešenie vykurovania aj ohrevu teplej vody nielen pre novostavbu. Špecializáciou spoločnosti sú solárne panely, tepelné čerpadlá, fotovoltika, nabíjacie stanice, rekuperácie a aj s tým súvisiaca podpora Zelená domácnostiam.