Čo musíte u vás doma zmeniť, ak chcete chrániť životné prostredie?

Kvalita životného prostredia sa neustále zhoršuje a veľký vplyv na tom má predovšetkým náš životný štýl. Všade sa vyvážame vlastným autom, nakupujeme lacné nekvalitné veci, ktoré majú krátku životnosť a kupujeme potraviny do zásoby, pričom väčšinu z nich reálne nestíhame do dátumu spotreby spotrebovať.

Čo musíte u vás doma zmeniť, ak chcete chrániť životné prostredie?

Kupujte náhradné diely na spotrebiče

Keďže dnes nie je problém kúpiť si akýkoľvek spotrebič, ľudia si kupujú lacné spotrebiče, pričom vedia, že ich kvalita je na nízkej úrovni a pravdepodobne im dlho nevydržia.

Ak chcete chrániť životné prostredie, odporúčame vám kupovať náhradné diely na spotrebiče. Ak sa vám pokazí trebárs ohrievacie teleso do sporáka, môžete si objednať náhradné ohrievacie teleso do sporáka, ktoré je plne funkčné a dokáže spojazdniť pokazený spotrebič.

Ušetríte tak peniaze a zároveň aj prírodu. Keby kvôli pokazenej súčiastke vyhodíte celý spotrebič, viete ako tým zaťažíte životné prostredie?

Šetrite vodou v domácnosti

Ak chcete chrániť životné prostredie, chcete ho šetriť, odporúčame vám šetriť vodou v domácnosti. Ako ale môžete šetriť vodou v domácnosti? Umývajte riady v napustenom dreze a potom riady opláchnite v jednej nádobe. Namiesto sprchovania sa radšej kúpte. Šetriť vodu môžete aj kúpou úspornej práčky, ktorá si dokáže prispôsobiť množstvo vody k prádlu v práčke.

Problémy s vodou majú viaceré domácnosti. Je životu dôležitá a veľmi sa ňou plytvá. Ak sa vám pokazilo ohrievacie teleso v bojleri, okamžite ho vymeňte za ďalšie ohrievacie teleso do bojlera.

Neplytvajte potravinami

 

Veľké množstvo biologického odpadu značí, že ľudia nakupujú vo veľkom množstve a potraviny reálne nestíhajú spotrebovať. Neplytvajte preto potravinami a budete tak chrániť životné prostredie. Keď kúpite len to, čo reálne spotrebujete, potraviny sa tak nebudú vyhadzovať.

Zdroj obrázka:

Autor:  ESB Professional / Shutterstock.com