Kov v interiéri? Vyzerať bude skvelo a to na rôznych miestach

Kov v interiéri môže síce sám o sebe pôsobiť chladivo, ale v kombinácii s inými materiálmi, obzvlášť s drevom, ktoré naopak pôsobí teplo, dokáže kov vytvoriť dokonalú súhru. A preto je medzi materiálmi v interiéri veľmi obľúbený.

Kov je zárukou dlhej trvácnosti

Kov sa hodí hlavne do industriálneho štýlu, napríklad v podobe kvalitných industriálnych nôh na stôl, ale svoje miesto si, vďaka svojej schopnosti dobre sa kombinovať s inými materiálmi, nájde v rôzne ladených interiéroch. Jeho výhoda je, že pôsobí moderne a tak ak chcete mať moderný interiér, kovové prvky sa doň skvelo hodia.

Obzvlášť ručne vyrábané prvky z kvalitnej jaklovej ocele vám vydržia večnosť. A stále budú dobre vyzerať. Či už sa rozhodnete pre surovú oceľ bez povrchovej úpravy, alebo zvolíte niektorú z farieb, ktoré sa na kov náramne hodia, napríklad čiernu, bielu, zlatú alebo chrómovú.

Od stolových nôh až po vešiak na uteráky

A kde všade môžete kov využiť? Už sme trochu spomenuli kovové stolové nohy a podnože. Ak chcete stôl (jedálenský, konferenčný, ale aj pracovný) s pevnými nohami, ktoré udržia aj ťažšie dosky a samozrejme aj všetko, čo na stôl položíte, kovové stolové nohy budú ideálnou voľbou. Ak sa rozhodnete pre jedálenský stôl s kovovými nohami, skvelo sa k nemu hodia stoličky s kovovými konštrukciami. Môžete od nich očakávať rovnako vysokú nosnosť a nadštandardnú trvácnosť.

A čo takto kovové konštrukcie políc a regálov? Môžete si tak vytvoriť jedinečnú a štýlovú knižnicu, či akúkoľvek nábytkovú zostavu do rôznych miestností. A vďaka takejto odolnej konštrukcii budete  môcť na takúto policu, či regál naložiť v podstate čokoľvek.

Kov môžete využiť dokonca aj v kúpeľni. Skvelo bude vyzerať napríklad stolík pod umývadlo s kovovou konštrukciou. A kov využijete aj na rôzne doplnky, napríklad na stojan, či vešiak na uteráky, alebo dávkovač mydla.

Zdroj obrázka:

Autor: Ground Picture / Shutterstock.com