Plánujete rekonštruovať kuchyňu? Ponúkame vám tipy, ako si zariadiť modernú kuchyňu  

Modernizácia kuchyne patrí k tým väčším investíciam, preto výber kuchynskej linky, ostatného nábytku a doplnkov zbytočne neunáhlite. Pri zariaďovaní treba myslieť nielen na to, aby bola kuchyňa moderná, ale aby bola aj nadčasová.

Ako si teda zariadiť kuchyňu, ktorá bude nielen moderná, ale bude aj pekná?

Vyhotovenie návrhu na mieru

Každý priestor je iný a preto sa návrhu na mieru určite nevyhnete. Odporúčame preto dôkladne si pozrieť recenzie predajcov nábytku, konkrétne kuchýň, keďže plánujete riešiť modernizáciu práve týchto priestorov.

Po schválení návrhu vám vedia vyrobiť kuchynskú linku presne na mieru. Ideálne je vidieť 3D návrh kuchyne, aby ste si vedeli predstaviť ako vaša budúca kuchynská linka a celkovo kuchyňa bude vyzerať. Či už si budete kupovať nábytok z Bratislavy, alebo z iného mesta, dôležitá je predovšetkým kvalita a tú zistíte aj na základe recenzií.

Aké sú trendy?

Trendy kuchynských liniek sú v posledných rokoch rovnaké. Dominujú predovšetkým čisté línie, predovšetkým prevedenie kuchyne s bezúchytkovým systémom. Veľmi praktickým riešením je aj zafrézovanie žľabov do dvierok bez kovových doplnkov. Ocenia to najmä páry, ktoré plánujú rodinu, poprípade rodiny s malými deťmi.

Čo sa týka farby, dominuje predovšetkým biela, najmä biele lakované dvierka. Trendy je ale aj kombinácia bielej s dekorom dub.

Nemusíte sa báť ani rustikálne ladených kuchýň. Aj keď si možno poviete, že takýto typ kuchyne nevyhľadáva veľa rodín, mýlite sa. Práve naopak, stále je o tento typ kuchynskej linky záujem. Vyhľadávaná je najmä biela rustikálne ladená kuchyňa s rustikálnymi úchytkami. Dokonale k nim pasuje moderný granitový drez a chrómová batéria v klasickom tvare (tá sa hodí do všetkých modelov kuchýň v ponuke kuchynských štúdií).

Navrhnúť modernú kuchynskú linku na mieru si vyžaduje spoluprácu skúsených interiérových dizajnérov, ale samozrejme aj správny výber kuchynského štúdia.

Pri výbere teda zisťujte, porovnávajte a až potom vyberajte ktoré kuchynské štúdio následne oslovíte.

Zdroj obrázka:

Autor: Serghei Starus / Shutterstock.com