Bez akých druhov dverí sa nezaobíde žiadna domácnosť?

Dvere sú neoddeliteľnou súčasťou (nielen) každej domácnosti. A nielen jedny a nielen jeden druh dverí. Každá domácnosť potrebuje minimálne dva druhy dverí. Interiérové a tie, ktoré sú vstupnou bránou do domácnosti, čiže vchodové.

Vchodovým dverám zvykneme venovať najviac energie pri výbere

Vchodové dvere sú zväčšia tie najdôležitejšie. Veď predsa oddeľujú našu domácnosť, naše súkromie od okolitého sveta. Veľký dôraz sa kladie hlavne na ich bezpečnosť. To aké poskytujú vchodové dvere zabezpečenie, je parameter, na ktorý sa väčšinou zákazníci pozerajú najskôr.

Čoraz viac si však ľudia vyberajú z kategórie odolných protipožiarnych dverí. V bytoch predstavujú ochranu pred požiarom, ktorý vznikne mimo bytu. A čo protipožiarne dvere a rodinné domy? Ak máte kotolňu, prípadne garáž, ktorá je spojená s domom, protipožiarne dvere na oddelenie týchto miestností sú pre vás dokonca nutnosťou. Inak môžete na kolaudáciu zabudnúť.

Interiérové dvere ako dizajnový prvok interiéru

Dvere, ktoré kupujeme vo väčšom počte, sú pochopiteľne tie interiérové. Aj keď sú v súčasnosti populárne otvorené interiéry, v ktorých sa niektoré miestnosti spájajú do jedného priestranného celku, stále sa nájdu miestnosti, ktoré dvere skrátka musia mať.

Ponuka nových dverí do interiéru je variabilnejšia ako pri akomkoľvek inom type dverí. Interiérové dvere tak už nemôžeme považovať čisto za nutnosť, ale ľahko sa môžu stať dizajnovým prvkom vašej domácnosti. Už len to množstvo povrchových úprav hovorí samé za seba.

Obzvlášť v menších bytoch môžete využiť aj praktické riešenie v podobe posuvných dverí, ktoré vám šetria priestor pri otváraní a neobmedzujú vás pri snahe zariadiť aj malú miestnosť prakticky a pekne. Moderné interiérové dvere sú pritom prakticky bezúdržbové, stačí ich čistiť jemne navlhčenou handričkou a budú ozdobou vášho interiéru naozaj dlho.

Zdroj obrázka:

Autor: Cinematographer / Shutterstock.com