Vďaka strešným oknám sa dotknete neba

Pri stavbe domu je výber stavebných materiálov kľúčový. Nielen kvôli životnosti stavby, jej pevnosti, ale tiež kvôli tepelnému komfortu či celkovej spokojnosti z bývania. Avšak okrem stavebných materiálov je aj množstvo menších stavebných súčastí, ktorých kvalita zohráva významnú úlohu v bývaní v našom vysnenom dome. Sú to prvky, ktoré okrem úžitkových vlastností musia spĺňať aj isté estetické kritériá. Áno, hovoríme o oknách – o našom spojení s okolitou prírodou, dvorom, záhradou alebo aj s oblohou.

Pohľad cez strešné okno je pohľad pre bohov

Tak ako je dôležitý tvar a materiál strechy, dôležité sú aj strešné okná, pokiaľ je naše podkrovie prispôsobené na trvalé bývanie. Aj laik pochopí, že je nám zbytočná kvalitná strešná krytina s hrubou izolačnou vrstvou pod ňou, keď väčšina tepla bude unikať cez nesprávne utesnené strešné okná. Práve strecha je často prvá v kontakte s chladnými vločkami snehu, krúpami či horúcimi lúčmi slnka. A preto je hlavne v podkroví veľmi dôležité, aby cez okná prenikalo dostatok svetla na presvetlenie všetkých tmavých kútov a členitostí priestoru. Dostatočne veľká presklená plocha dokáže opticky zväčšiť aj často stiesnenejší priestor a dodá mu nielen na veľkosti, ale tiež na vzdušnosti. A ak je okno navyše ešte aj krásne, urobí z bývania v podkroví hotový zážitok!

Dokonalosť okien Dakea v každom detaile

Na trhu je v súčasnosti veľmi bohatá ponuka strešných okien, od tých jednoduchších plastových až po kvalitné drevené. Strešné okná Dakea v ponuke firmy Blachotrapez sú spojením toho najlepšieho, čo si zákazník môže z pestrej ponuky vybrať. Odhliadnuc od ich prirodzenej elegancie sú strešné okná Dakea vyrábané z certifikovaného dreva sibírskej borovice, ktoré si vďaka drsným klimatickým podmienkam vytvorilo veľmi hustú a pevnú štruktúru. Práve pre húževnatosť tohto dreva sú tieto okná také pevné a odolné. Nesmieme však zabúdať ani na kvalitné presklenie, ktoré hlavne v podmienkach podkrovia zohráva kľúčovú úlohu v otázkach bezpečnosti, akustiky či tepelného komfortu. Doživotná záruka vonkajšieho tvrdeného skla na poškodenie krupobitím asi hovorí za všetko.

Okná Dakea sú vyrábané špeciálnou technológiou, ktorá dokáže regulovať teplo v podkroví tak, aby v zime udržali požadovanú teplotu a v lete sa, naopak, neprehrievali. No a na záver ešte jeden benefit pre tých, ktorí milujú ticho. Okná Dakea vďaka technológii NOISE BLOCK dokážu zredukovať vonkajší hluk, ako aj hluk spôsobený dažďovými kvapkami až o 50 % v porovnaní s bežne predávanými oknami. Práve tento ich benefit môže byť pre mnohých motiváciou pri výbere okien.

Bývanie pod strechou malo odjakživa v sebe isté čaro a neskutočný pôvab. Romantické podkrovie však na to, aby sme sa v ňom cítili príjemne a útulne, musí spĺňať ešte prísnejšie požiadavky na stavebné materiály a tiež prevedenie. Po kvalitnej streche sú to práve strešné okná, ktoré môžu túto atmosféru z bývania dokonale pozdvihnúť alebo tiež úplne zničiť. Práve pri ich výbere sa teda oplatí myslieť na kvalitu a dobré meno výrobcu. 20-ročná záruka strešných okien Dakea je garanciou toho, že pohodlie z bývania si budeme môcť užívať ešte veľa ďalších rokov.