Rolety zažívajú comeback

Pri výmene okien a riešení ich tienenia ešte donedávna takmer nikto nezvažoval inú možnosť ako typické vnútorné žalúzie. Tie kedysi v každom dome, či byte nahrádzali staré rolety, ale dnes sa môže zdať, že situácia sa aspoň čiastočne otáča.

Už dávno nie sú rolety opachou, ktorej sa treba zbaviť

Veľa ľudí totižto hľadá aj v prípade tienenia originálnejšie riešenie. Ideálne ak takéto riešenie prinesie aj nejakú výhodu naviac. A tu sa otvára priestor pre návrat roliet. Ak ste si teraz predstavili tie staré rolety, ktoré boli vo vašom byte, keď ste ho kupovali a zjavne neboli menené odkedy bol panelák postavený, môžete túto predstavu bez obáv zahodiť.

Moderné rolety sú nielen praktický, ale aj atraktívny doplnok interiéru. Okrem toho, že poskytujú vysokú ochranu pred slnečnými lúčmi, výberom vhodnej látky vašich roliet získate efektný dekoračný prvok vašej miestnosti. Obzvlášť, ak ich šikovne zladíte so zvyškom vášho interiéru.

Rolety vám pomôžu aj ak nechcete mať tieniace prvky v interiéri

V prípade, že si naopak predstavujete interiér, v ktorom nebude žiadny tieniaci prvok, stále môžete tieniť pomocou roliet. Ale samozrejme, pomocou tých vonkajších.

Či hliníkové, alebo plastové, vonkajšie rolety majú okrem samotného tienenia aj ďalšie výhody. Chránia totižto nielen pred slnečnými lúčmi, ale aj pred hlukom zvonku. Taktiež vďaka nim získate ďalšiu tepelno izolačnú vrstvu. Aby toho nebolo málo, slúžia aj ako ochrana proti vlámaniu, keďže slúžia ako ďalšia „vrstva“, ktorú by musel nepozvaný návštevník prekonať ak by chcel vašu domácnosť navštíviť cez okno počas vašej neprítomnosti.

Ak sa vám začala myšlienka návratu k roletám pozdávať a bývate v rodinnom dome so strešnými oknami, na záver máme ešte jednu dobrú správu. Rolety pre strešné okná sa robia aj na mieru a tak nemusíte riešiť, či máte na rolety vhodné strešné okno.

Zdroj obrázka:

Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com