Tipy na skrášlenie balkóna a obývačky

Leto nám ponúka možnosť tráviť viac času v exteriéri. Ak ale žijete v byte, vašim jediným miestom, ako tráviť voľný čas na čerstvom vzduchu vo vlastnej domácnosti, je balkón. Balkóny sú väčšinou prepojené práve s obývačkami.

Ak hľadáte zaujímavé tipy na skrášlenie balkóna a obývačky, my vám pár dobrých tipov ponúkneme.

Stojan na kvety a bylinky

Kvety sú neodmysliteľnými súčasťami interiéru, ale aj balkónov. Každý, kto má vlastný balkón, si ho skrášľuje peknými kvetmi. Na parapetách si nájdu svoje miesto surfínie, či klasické muškáty. Na stojany na kvety ale odporúčame dávať bylinky v kvetináčoch. Keďže vám chýba vlastná záhrada, vynahraďte si ju práve stojanmi a bylinkami. Kúpte si kovový, či drevený stojan na kvety ideálnych rozmerov, aby vám na balkóne nezaberal veľa miesta, ale zároveň vám poskytol dostatok miesta na kvetináče s bylinkami.

Stojany na kvety, či bylinky nedávajte ihneď za balkónové dvere. Ak máte moderné plastové balkónové dvere, mohlo by sa stať, že by ste pri otváraní mohli narážať práve do týchto stojanov.

Na stojany odporúčame dávať bazalku, mätu, pažítku, petržlenovú vňať, či tymián a rozmarín.

Stojaca lampa a kreslo/ leňoška

V obývačke vám perfektne vynikne práve stojaca lampa a kreslo, či leňoška. Vytvorte si oddychový kútik v obývačke, ideálne pri plastových oknách v obývačkách. Stojaca lampa vám síce posvieti, keď zájde slnko, ale prirodzené svetlo je prirodzené svetlo.

Do obývačky odporúčame vyberať dizajnovú stojacu lampu a moderné čalúnené kreslo.

Ratanový nábytok

Ak si chcete skrášliť balkón, investujte do ratanového balkónového nábytku. Môžete si vybrať buď pravý ratan, alebo uprednostniť umelý ratan, ktorý je cenovo prístupnejší.

Hnedý, či čierny ratanový nábytok perfektne zmodernizuje priestory, balkónové priestory a spolu s novými podsedákmi vám vytvorí komfort, aký si prajete užívať práve teraz v letných mesiacoch, kedy na balkónoch trávite najviac času.

Zdroj obrázka:

Autor:  Elena Elisseeva / Shutterstock.com