Odvetraná fasáda: aké prinášajú výhody?

Pri prerábaní domu by ste sa mali rozhodne zamerať aj na fasádu. V dnešnej dobe existuje množstvo typov fasád, preto by ste výber nemali za žiadnych okolností podceniť. V tomto článku sa dozviete základné informácie o odvetranej fasáde a tých najväčších výhodách.

Fasáda je časť domu, ktorú si všimnete hneď na prvý pohľad. V tomto prípade existujú dve základné fasády, a to odvetraná a kontaktná. Rozlišujú sa z viacerých hľadísk, no vo všeobecnosti platí, že najväčšie výhody prináša odvetraná fasáda. Dokáže totiž dokonale odviesť vlhkosť a je veľmi výhodná aj po finančnej stránke. Rozhodne sa vám kúpa tohto produktu oplatí, pretože odvetraná fasáda vyniká aj veľmi dlhou životnosťou.

Vplyv na teplotu v interiéri

Odvetraná fasáda je charakteristická tým, že má veľký vplyv aj na teplotu v domácnosti. To znamená, že má výhodné izolačné vlastnosti a dokáže tak ovplyvňovať teplotu v interiéri. Ak bude teda v zime príliš chladno, odvetraná fasáda bude držať príjemnú teplotu dnu. Naopak, ak bude hriať príliš slnko, odvetraná fasáda dokáže túto teplotu podržať a neprepustiť ju dovnútra.

Vhodná pre všetky objekty

Možno by ste neverili, no odvetraná fasáda je výhodná z viacerých smerov. Jedným z viacerých benefitov je aj to, že tento typ fasády je vhodný pre veľké množstvo objektov. Či už sa jedná o rodinné domy, firmy alebo iné objekty. Odvetranú fasádu je možné kombinovať aj s drevom alebo iným materiálom.

Vďaka tomu ide aj o veľmi elegantný a štýlový prvok. Táto fasáda nevyžaduje žiadnu údržbu, a tak je výhodná aj z hľadiska starostlivosti. Ide kompletné riešenie na riešenie detailov, pričom je zabezpečená maximálna presnosť. Ak teda premýšľate nad zakúpením novej fasády, tá odvetraná je správne riešenie. Nielen moderné, ale rozhodne aj výhodné z viacerých smerov.