TOP zmeny vo vašom dome

Každý deň sa vám naskytne príležitosť k tomu, aby ste niečo vo svojom živote zmenili. V prípade interiérových doplnkov nemusíte zmenu postupovať dennodenne, môžete skúsiť s ich obmenami sezónne. Využite kombinácie rôznych motívov a farieb a zmeňte stereotyp na nové výzvy. Začnite v malom a neskôr skúste niečo väčšie.

Ako si poradiť s tapetami na stenu

Pri výbere tapiet by ste mali najprv zvážiť, či sa vám konkrétna tapeta bude to interiéru hodiť alebo nie. Takisto či máte dostatok priestoru na to, aby ste ju mali kam pripevniť, aby nepôsobila v interiéri ako niečo nasilu. Dbajte na jej výber, pretože tapety na stenách môžu nahrádzať doplnky ako napr. obrazy či zrkadlá. Ak si tapetu vyberáte ako dominantný prvok, nemali by ste zabúdať na to, že priestor vám môže opticky zmenšiť.

Vo veľkom priestore sa budú vynímať tapety vzorované príp. s konkrétnym motívom lesa, lúky alebo nejakej obľúbenej krajiny či osobnosti. Použiť môžete aj tapety v pestrých farbách, ktoré miestnosť podčiarknu a oživia. V menších priestoroch voľte radšej menej kombinované vzory, siahnite skôr po jemnejšom skoro nenápadnom vzore. V detských izbách sa osvedčujú pastelové jemné odtiene a motívy, v spoločenských miestnostiach aj tie výraznejšie.

Ako kombinovať tapety so závesmi

Keď už máte vybranú tapetu na stenu, môžete k nej vybrať závesy, ktoré ju budú veľmi pekne dopĺňať. Z kvetinovej farebnej tapety v pestrých tónoch si vyberte 1 farbu, ktorá vám udrie do očí a v takej farbe vyberte aj závesy. Materiál závesov zvoľte podľa uváženia. V metrovom textile vám hravo poradia, aké závesy sú dnes v móde a upravia ich na mieru podľa uvedených parametrov.

Ak máte radi prezdobený a luxusný štýl, závesy zo zamatu alebo zo zmesových materiálov ulahodia kráľovskému imidžu vášho priestoru. Ak zvolíte skôr ľahšie a transparentné závesy dodáte miestnosti vzdušnosť. Na záver by sme vás radi upozornili, že o závesy a tapety sa treba patrične starať, aby si ešte veľmi dlho udržali dobrú kvalitu a neporušený look.