Prečo vlastniť zlaté zliatky a mince vo svojom dome?

Pokiaľ ste práve neobjavili zakopaný poklad niekde na samote obsahujúci truhlu plnú predmetov zo zlata, nezúfajte. Existuje spôsob, ktorým sa zlaté tehly môžu dostať priamo ku vám domov do vášho trezoru. Kauzy o zlatých tehlách pre vás už nemusia byť veľkým prekvapením, keď pochopíte, že môžete mať svoje vlastné.

Možno vám to príde zvláštne, keď zistíte, že mať doma v trezore uloženú veľkú kôpku peňazí v hotovosti a mať kôpku zlatých tehál nie je vôbec to isté, dokonca je to veľký rozdiel. Hotovosť peňazí, mince či bankovky strácajú na hodnote. Inflácia úraduje takmer všade a my tomu nemôžme zabrániť, pretože tlačených peňazí sa do obehu dostáva čoraz viac, zatiaľ čo ich cena klesá. Investičné zlato, naopak, naberá na hodnote. Jeho najvyššia rýdzosť dvadsaťštyri karátov zaručuje jeho pravosť a kvalitu. V minulosti zlato nevlastnilo až toľko ľudí a preto sa mohlo predávať za nižšiu cenu. Dnes je jeho hodnota vyššie, no vy máte ešte stále šancu dostupne získať zlato aj pre seba.

Bezpečná investícia

Investíciou do zlata a kúpou tehál a mincí sa v podstate k ničomu nezaväzujete. Nejedná sa o investovanie v zmysle sporenia či prenášania z účtu na účet. Ide o investíciu, ktorá môže byť na vaše vyžiadanie diskrétna a vaša identita môže pri tom ostať v tajnosti. Nebudú od vás vyžadované žiadne osobné údaje podobne ako vo všetkých bankách.

Prečo investovať už dnes?

Čím skôr tým lepšie, tí, ktorí si nekúpili zlato v minulosti to dnes ľutujú, pretože cena šla hore. Ak sa vám páči striebro viac ako zlato, neváhajte si zakúpiť strieborné mince. Nevýhodou oproti kúpe zlata je povinnosť odvedenia dane z kúpy striebra. Dvadsať percent DPH vás ale nemusí odradiť, mince môžu byť vaše už dnes. Je čas postarať sa o svoje financie, ktoré neskôr môžete investovať napríklad so stavby svojho nového domu.