Ako zabaviť deti na vlastnej záhrade? Bazénom aj odrážadlom  

Blíži sa leto a mnohí určite strávite týždeň, či dva niekde pri mori. Veď schladiť sa v morskej vode, to je ten najlepší únik pred teplom. Má to len jednu nevýhodu: nedá sa byť pri mori večne. A čo takto si dopriať osvieženie aj vo vlastnej záhrade. 

Cez leto nie je nič lepšie ako záhrada a bazén

Čo máme na mysli? No predsa úžasné nafukovacie bazény. Áno, more to síce nie je, ale predstavte si, že bývate v rozhorúčenom byte. Nie je predsa len lepšie mať aspoň ten bazén? Samozrejme, že áno.

Výhodou nafukovacích bazénov je obzvlášť to, že existujú v množstve veľkostí a tak si môžete vybrať bazén ako na mieru pre vás a vašu rodinu. To je obzvlášť dôležité ak máte deti. V bazéne sa síce môžu dosýta vyšantiť, ale treba dbať aj o ich bezpečnosť a preto by mal byť bazén adekvátny ich veku.

Našťastie, ponuka detských bazénov je ešte bohatšia ako tých „dospeláckych“ a tak určite nájdete nejaký, ktorý bude pre vaše ratolesti priam dokonalý. A o zábavu vašich detí bude celé leto postarané, aj keď sa vrátite z letnej dovolenky.

Chcete vaše dieťa naučiť jazdiť na odrážadle? Na záhrade to bude najlepšie

A čo keď bazén vaše dieťa omrzí? Určite v ňom nestrávi celé leto, to od detí nečakajte. Ak máte dieťa vo veku zhruba 2 rokov a dostatok priestoru na záhrade, môžete ho pripravovať na jazdu na bicykli. Ale nie samotným bicyklom!

Predtým, než deti dosiahnu vek na prvé bicykle, sú pre ne ideálnou prípravou detské odrážadlá. Na nich získajú základy udržiavania rovnováhy a keď jazdu na odrážadle budú ovládať, bude vo vyššom veku pre ne prechod na bicykel oveľa jednoduchší a rýchlejší.

Dostatok priestoru na záhrade sme spomínali preto, že práve kľud vlastného pozemku je ideálny na to, aby vaše dieťa absolvovalo prvotné zoznámenie sa s jazdou na odrážadle. A to v absolútnom kľude, ktorý mu môže poskytnúť len vlastná záhrada.

Zdroj obrázka:

Autor: Yuliya Evstratenko / Shutterstock.com