Vyberte si vhodný nábytok do lodžie alebo na balkón

Balkón nemusí byť len odkladací priestor pre nepotrebné veci alebo miesto, kam iba vešiate bielizeň. Byt s balkónom či lodžiou je výhrou, stačí vám len trochu kreativity, vhodný nábytok, šikovné doplnky a z vášho balkóna sa zaraz stane oáza pokoja a relaxu.

Najnovším trendom je nábytok z umelého ratanu

Večerné posedenie na čerstvom vzduchu počas letných večerov či ranná káva za spevu vtákov je úžasnou idylickou predstavou. Ak nebývate v dome so záhradou alebo s terasou, je náročné túto predstavu realizovať. K vytvoreniu pohodovej atmosféry však stačí aj menšia lodžia či balkón. Ak sa rozhodnete vytvoriť si vo svojom byte takýto kútik na oddych, budete k tomu potrebovať len niekoľko vecí. Tou najdôležitejšou je vhodný záhradný nábytok.

V ponuke obchodov s nábytkom nájdete všelijaké kúsky od výmyslu sveta. Nie všetky sa však hodia do akéhokoľvek prostredia. Drevo môže časom namoknúť a popraskať, kov môže na daždi zhrdzavieť a čalúnený nábytok neznesie vlhké prostredie. Ako teda vybrať nábytok, ktorému zub času neublíži, nestratí svoju farbu a zvládne výkyvy počasia? Odpoveď je jednoduchá: všetky tieto atribúty spĺňa nábytok z umelého ratanu.

Najnovším trendom v oblasti záhradného nábytku sú kúsky z pružného, odolného a trvácneho umelého ratanu. Ratanový nábytok vyniká svojou odolnosťou voči UV žiareniu i nepriaznivému počasiu. Nevyžaduje takmer žiadnu údržbu, je ľahký, pevný, stálofarebný a vyniká dlhou životnosťou. Je vyrobený z hliníkovej konštrukcie, okolo ktorej je omotaný syntetické ratanové vlákno.

Ratanový nábytok môžete používať celoročne

Umelý ratan je špeciálny typ polyetylénového vlákna imitujúci prírodný ratan. Tento materiál bol vyvinutý práve na výrobu nábytku. Syntetické vlákna umelého ratanu sú odolné voči pôsobeniu vonkajších vplyvov, zvládnu vlhkosť aj extrémnejšie teploty. Preto ho na balkóne môžete nechať aj celý rok a nemusíte ho pred zimou odnášať do pivnice či do skladu. Jeho výhodou je farebná stálosť, to znamená, že vám nábytok nevybledne, ani keď naň bude svietiť slnko počas celého leta.

Je dostupný v širokej palete farieb, vzorov a tvarov, najobľúbenejším sú však tmavé odtiene – hnedá, čierna alebo okrová farba. Podľa veľkosti vášho balkóna si môžete zvoliť takú sadu nábytku, ktorá vám poskytne dostatočné pohodlie, no zároveň nezaberie veľa miesta. Obľúbenou verziou sú nábytkové sady zložené zo sedačky, kresiel a konferenčného stola. Nábytok z umelého ratanu je veľmi ľahký, preto ho môžete prenášať a prispôsobí sa vašim nárokom a priestoru, ktorý máte k dispozícii.