Staviate na pozemku bez kanalizácie? Jednoduché riešenie je žumpa

Konečne sa vám podarilo získať vysnívaný pozemok a urobili ste tak prvý krok k stavbe vášho domu, po ktorom už dlhé roky túžite? Ako však vyriešiť problém, keď je pozemok v lokalite bez kanalizačnej siete? 

Najdôležitejšie je vybrať si správnu veľkosť

V rôznych situáciach sú často najlepšie tie najjednoduchšie riešenia. A to platí aj o probléme s absenciou kanalizácie. Netreba zbytočne vymýšľať komplikované riešenia, stačí osloviť predajcu kvalitných žúmp zo Žiliny.

Klasická jednokomorová žumpa je jednoduché, ale efektívne riešenie pre pozemky, ktoré sa nemôžu spoľahnúť na miestnu kanalizáciu. Zásadná vec, na ktorú si treba pri výbere žumpy dávať pozor, je dostatočný objem vzhľadom na spotrebu vody vo vašej domácnosti.

Žumpy sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a vybrať si dostatočne veľkú je maximálne dôležité. Príliš malá žumpa by spôsobila, že by ste ju museli čerpať príliš často, čo by rozhodne neprispelo ku komfortu jej používania. Pre bežnú rodinu sa odporúčajú žumpy s objemom 10 – 12 m3.

Príslušenstvo podľa vašich predstáv

Žumpy sa samozrejme líšia aj inými parametrami, napríklad materiálom. Časom preverené a stále najpredávanejšie sú odolné betónové žumpy. Mix vodotesného betónu, oceľovej výstuže a špeciálneho asfaltového náteru zabezpečuje, že takáto žumpa má výnimočnú životnosť. Okrem toho nepriepustnosť žumpy garantuje certifikát.

Takáto žumpa je v podstate bezúdržbová ak samozrejme nerátame občasné vypúšťanie. Samozrejmosťou je aj príslušenstvo, ktoré kompletnú žumpu „dotvára“. Štandardným príslušenstvom je neprejazdová doska, bezpečnostný betónový poklop a betónový komín. Môžete si doobjednať aj príplatkové príslušenstvo v podobe liatinového poklopu, prejazdovej dosky, ktorá znesie vyššie zaťaženie, či merača hladiny kvapaliny, ktorý vás upozorní, keď bude potrebné začať riešiť vypúšťanie žumpy.

Zdroj obrázka:

Autor: Romolo Tavani / Shutterstock.com