Aké sú klimatizácie a ktoré si vybrať?

Viete, aké užitočné funkcie majú klimatizácie? Veď okrem toho, že dokáže vzduch zohriať či ochladzovať, zároveň ho čistí od nečistôt, prachu a rôznych baktérií!

V internetových alebo offline obchodoch nájdete veľké množstvo rôznych modelov, ktoré sa líšia cenou, kvalitou, odolnosťou, typom a dokonca aj spôsobom montáže. Preto pred výberom správneho modelu je potrebné jasne definovať vyššie uvedené faktory – to vám umožní vybrať si najvhodnejšiu možnosť.

Podľa typu inštalácie sú klimatizácie rozdelené do niekoľkých typov:

  • Nástenné – vhodné do malých miestností s rozlohou 15-20 m2.
  • Mobilné – často používané na chatách a prenajatých bytoch. Štruktúra takejto klimatizácie umožňuje v prípade potreby ju jednoducho premiestniť na iné miesto alebo do miestnosti.
  • Podlaha-strop – výhodou je, že vnútorná jednotka môže byť inštalovaná bližšie k stropu alebo podlahe a na usmernenie vzduchu možno použiť špeciálne žalúzie.
  • Kazetové – funkčné a výkonné, používané v miestnosti so zaveseným stropom. Zvyčajne sú inštalované v miestnostiach s veľkou plochou.
  • Kanálové – používa sa na skrytú inštaláciu, avšak inštalácia takéhoto modelu vyžaduje vytvorenie špeciálneho systému vetrania a vetvenia. Takéto klimatizácie, ako napríklad kazetové, sú často inštalované v kanceláriách alebo domoch so 4-5 izbami alebo v miestnostiach s rozlohou viac ako 50 m2.

Príkladom kvalitnej a modernej klimatizácie Vivax – J-Design ACP-12CH35AUJI. Ide o skvelú nástennú klimatizáciu s chladiacim a vykurovacím výkonom 3,5 kW. Typ inštalácie tohto modelu je nástenná, zostava obsahuje vnútorné a vonkajšie jednotky, ktorá má už zabudované Wi-Fi s pripojením na internet.

TIP: Tepelné čerpadlá vzduch/vzduch dodajú spoľahlivo teplo aj chlad

Vonkajšia jednotka obsahuje kompresor a kondenzačný ohrievač, ktorý zvyšuje účinnosť v režime vykurovania. Vnútorná jednotka je vybavená prachovým a biofiltrom, vďaka tejto funkcii je klimatizácia vhodná najmä pre ľudí trpiacich alergiami, alebo ktorí neznášajú znečistený vzduch. Pomocou funkcie I Feel, ktorá má nainštalovaný prídavný snímač aktuálnej teploty, sa klimatizácia Vivax automaticky nastaví na požadovanú teplotu.

Klimatizácie tejto triedy sú najčastejšie inštalované v miestnostiach s rozlohou 50-100 m2. Sú vybavené pohodlným digitálnym displejom, majú prachový, bio a katalytický filter, majú plynulý štart a pracujú takmer ticho.

Pomocou modernej klimatizácie zvládnete všetky funkcie bez toho, aby ste vstali z postele alebo bez prerušenia práce v kancelárii.