Tipy pre použitie kameňa v interiéri

Kameň ľudstvo používa od nepamäti. V minulosti, v dobe kamennej, sa používal aj na výrobu nástrojov, dnes nájde použitie hlavne ako stavebný materiál, prípadne materiál na rôzne dekorácie.

 

Obklad kameňa znásobí elegantný vzhľad každého krbu

Jedným z takýchto dekoratívnych použití je v súčasnosti aj obklad krbu kameňom. Krb sám o sebe dokáže pôsobiť veľmi štýlovo a luxusne a kamenný obklad to ešte znásobí. Krb obložený kameňom tak nielenže navodí pokojnú a príjemnú atmosféru domova, ale zároveň bude pôsobiť skvelo aj po dizajnovej stránke.

Okrem toho prírodný aj technický kameň spĺňa vysoké požiadavky, ktoré sú kladené na obkladové materiály pre krby. Nehovoriac o tom, že takýto obklad vám vydrží dlhé roky. A nielenže vydrží, naviac bude aj stále pôsobiť štýlovo vďaka nadčasovému dizajnu.

Ak však nemáte krb, nezúfajte. Stále máte možnosť, ako využiť kameň aj vo svojej domácnosti a priniesť si domov kus prírody. Na rozdiel od krbu, kuchyňa určite vašej domácnosti nechýba. A tu sa otvára možnosť využitia kameňa.

 

Tvrdosť, odolnosť a skvelý vzhľad. Ideálne vlastnosti nielen pre pracovnú dosku v kuchyni

Pýtate sa, kde využijete kameň v kuchyni? No predsa voľbou pracovnej dosky z kameňa. „Kresba“ kameňa dodá vašej pracovnej doske rovnako nadčasový dizajn ako pri kamennom obklade krbu. Na výrobu kamennej dosky je najvhodnejšia žula pre vysokú tvrdosť a odolnosť, čo sú vlastnosti, ktoré pri dennej príprave jedál určite oceníte.

Ak sa vám kamenný vzhľad pracovnej dosky v kuchyni skutočne pozdáva, môžete mať z rovnakého materiálu aj kuchynský drez. Spolu s pracovnou doskou utvoria celistvý dizajn, ktorým rozhodne zaujmete každú návštevu.

A ak vám napadlo, že vlastnosti kameňa sú skvelé pre výrobu stola, ktorý vám poslúži dlhé roky, máte pravdu. Zároveň tak nebudete musieť hľadať stôl, ktorý sa hodí k vašej kuchynskej pracovnej doske. Jednoducho si ich dáte vyrobiť z rovnakého materiálu.

 

Zdroj obrázka: 

Autor: Natalya Kokhanova / Shutterstock.com