Prispôsobte si kancelársky stôl vašim predstavám

Minulý rok v marci, keď sa aj na naše územie dostal COVID-19, veľa firiem netušilo aká bude ich budúcnosť. Bol však aj tovar, po ktorom enormne vzrástol záujem. Išlo hlavne o tovar, ktorý mal súvis s prácou z domu. Takzvaný home office vtedy malo veľa zamestnancov, u ktorých to bolo možné a tí si potrebovali zariadiť domácnosť tak, aby mohli doma pracovať.

Nie každému klesali cez pandémiu predaje

Vo veľkom sa tak nakupovali notebooky, keďže v poslednej dobe veľa domácností, v ktorých výpočtová technika slúžila maximálne na prehliadanie webu a sociálnych sietí, prešlo zo stolových počítačov a notebookov na tablety a smartfóny a tak zrazu ľuďom doma chýbalo niečo, na čom by mohli spracovávať dokumenty, tabuľky a iné pre prácu potrebné veci.

A keďže zobrať si notebook na gauč alebo do postele je vhodné maximálne na chvíľkové večerné skontrolovanie Facebooku a Instagramu, ale rozhodne sa nedá pracovať 8 hodín denne z gauča alebo na nepohodlnej kuchynskej stoličke, veľký dopyt bol aj po kancelárskych stoloch a stoličkách.

Eshopy ponúkajúce nábytok zažili taký nával, že meškanie objednávok rátali v týždňoch lebo skrátka nemali kapacity nato, aby tak rýchlo vyskladňovali požadovaný tovar. Vtedy sa pri výbere kancelárskeho stola moc nepozeralo na kvalitu, ale bralo sa to, čo bolo najdostupnejšie.

Ak ste vtedy narýchlo kúpili nejaký stôl a jediné, čo je na ňom použiteľné, je jeho vrchná doska, máte teraz príležitosť spraviť z neho stôl, ktorý bude spĺňať všetky vaše požiadavky. V prvom rade vymeňte tie krivé pôvodné nohy za kvalitné stolové nohy, ktoré nerozkývu váš stôl zakaždým, keď ťuknete do klávesnice.

Dajte zbohom zamotanej spleti káblov visiacej z vášho stola

Ďalšou záležitosťou, ktorá bola pri rýchlom zriaďovaní domácej kancelárie často opomínaná, bola estetickosť. A tak väčšinou niekde v rohu obývacej izby vznikol kút so stolom, stoličkou a visiacou spleťou káblov. Bolo predsa treba nabíjať notebook, mobil, prípadne napájať tlačiareň, či monitor.

V takýchto prípadoch sú vhodným riešením elektrické zásuvky, ktoré môžete zabudovať do vášho stola. Z neho tak pôjde len jeden prívod do najbližšej zásuvky v stene a zvyšné nabíjačky, či adaptéry zapojíte „do stola“ bez toho, aby vám z neho trčala nevkusná spleť káblov.

Zdroj obrázka:

Autor: LightField Studios / Shutterstock.com