Praktické tipy, ktoré oceníte pri zariaďovaní obývačky prepojenej s kuchyňou a jedálňou

V moderných rodinných domoch je požiadavka o prepojenie týchto troch miestností. Kým v bytoch nemáme moc na výber, pri stavbe rodinného domu si máme možnosť prepojiť obývačku, kde usádzame návštevy, s kuchyňou a jedálňou.

Aké praktické tipy oceníte pri zariaďovaní obývačky prepojenej s kuchyňou a jedálňou? 

Vyberte veľký jedálenský stôl a dizajnové stoličky 

V týchto priestranných miestnostiach, ktorými obývačka prepojená s kuchyňou a jedálňou rozhodne sú, si môžete dovoliť veľký jedálenský stôl a dizajnové stoličky. Práve takýto nábytok vynikne v takejto jedálni, ktorá je prepojená s ďalšími miestnosťami.

Jedálenské stoly vyberajte v nadčasovom farebnom prevedení a dostatočnej veľkosti, aby zvládli poskytnúť miesto aj väčšiemu počtu ľudí.

K pekným jedálenským stolom odporúčame zladiť dizajnové stoličky. Veľmi pekné sú stoličky s látkovým ozdobným čalúnením. Ak si vyberiete stôl, ktorého doska je z MDF dosky a spodná časť je z ocele, práve jedálenské stoličky s látkovým ozdobným čalúnením sa vám k nemu budú perfektne hodiť.

Kamenný obklad

Ak máte pocit, že steny potrebujú oživiť, odporúčame vám stenu za obývacou stenou obložiť kamenným obkladom. Kamenný obklad je nadčasový, pôsobí luxusne a dodáva dávku elegancie aj týmto priestorom. Ak máte v obývačke prepojenej s jedálňou aj kuchyňou barový pult, odporúčame obložiť aj ten. Skvele ale vynikne aj ako obloženie moderných krbových vložiek.

Kamenný obklad bude skvele ladiť s farebne neutrálnou sedačkou, či s polohovacími relaxačnými kreslami, ktoré sú v moderných obývačkách veľmi obľúbené.

Účkové sivé sedačky a štýlový konferenčný stolík

Pri zariaďovaní takejto miestnosti odporúčame do obývacej časti umiestňovať sivé účkové sedačky. Pomyselne oddelia priestor od jedálenskej a kuchynskej časti a zároveň poskytnú dostatok priestoru na sedenie. K nim odporúčame zladiť dizajnový štýlový stolík, ktorý ale odporúčame ladiť aj s jedálenskou zostavou.

Zdroj obrázka:

Autor:Wilm Ihlenfeld / Shutterstock.com