Netešíte sa až tak na letné horúčavy? S pergolou sa ich báť nemusíte  

Máte dom s terasou? A teraz si užívate príjemné počasie, keď už síce slnko hreje, ale zatiaľ nemáme extrémne letné horúčavy? A práve na tie horúčavy sa až tak netešíte, pretože to bude znamenať, že znesiteľná klíma na vašej terase bude až s príchodom večera? Vôbec to tak nemusí byť.

Príliš ostré slnko, či nečakaná prehánka? Žiaden problém

V súčasnosti obľúbené moderné pergoly sú určené presne na to: predĺžiť čas, ktorý môžete tráviť na terase a to bez toho, aby ste sa potili pod priamym slnkom, či utekali pred dažďom. Jednoducho v prípade potreby zatiahnete strechu pergoly a látka, prípadne lamely vás ochránia pred ostrým slnkom, ktoré môže byť počas letných poludní až nebezpečné.

Tak isto nebudete musieť rušiť posedenie na terase ak sa objaví nečakaná prehánka. Taktiež vám bude stačiť zatiahnuť strechu a budete môcť nerušene pokračovať v relaxe, či príjemnom čase trávenom s priateľmi. A po daždi sa nemusíte báť strechu opätovne otvoriť. Dômyselný odtokový systém odvedie zostatkovú vodu mimo terasy.

Majte na terase takú klímu, akú chcete

Dnes sú špičkou na trhu bioklimatické pergoly. Tie majú lamelovú strechu a lamely môžete ľubovoľne naklápať v širokom rozsahu. To vám dáva možnosť robiť s klímou na svojej terase hotové divy.

Nielenže naklápaním lamiel umožňujú bioklimatické pergoly plynule regulovať množstvo svetla, ktoré si „vpustíte“ na terasu, môžete regulovať vetranie a vytvoriť si na terase príjemnú klímu s ideálnym priechodom vzduchu. Už len niečo chladené a môžete relaxovať.

Z vašej terasy sa tak stane nielen vhodný, ale priam ideálny priestor na trávenie horúcich letných popoludní. No dobre, pláž a azúrové more niekde v exotike by predsa len boli asi lepšie, ale môžete mať more na vlastnej záhrade? No vidíte.

Zdroj obrázka:

Autor: VladisChern / Shutterstock.com