Ako si vybrať dobrú sedačku do obývačky?

Sedacia súprava je dôležitou súčasťou obývačky a pri jej výbere sa častokrát necháme uniesť predovšetkým jej vzhľadom. Aj vzhľad sedačky je pri výbere dôležitý, avšak sú aj dôležitejšie parametre, ktoré treba zohľadňovať pri výbere.

Ak vám sedačka v obývačke dosluhuje, ako si vybrať dobrú sedačku, ktorá vám bude dlho slúžiť?

Aké priestorové možnosti máte?

Ak si chcete vybrať dobrú sedačku do obývačky, v prvom rade je potrebné, aby ste si ujasnili, aké priestorové možnosti máte. Ak kupujete len novú sedačku a neprerábate celú miestnosť, je potrebné rozmery sedačky a typ sedačky prispôsobiť práve voľnému priestoru. Platí to, ak nechcete presúvať nábytok, či nebodaj niektorý nábytok z obývačky úplne vylúčiť.

Pomerajte si priestory, kde je umiestnená stará sedačka a následne sa pustite do výberu novej sedačky. Zohľadniť by ste mali aj typ. Do väčších obývačiek s väčším priestorom odporúčame účkové sedačky. Do menších sa hodia skôr pohovky, či rohové sedačky.

Najčastejšie zákazníci prejavujú záujem o rohové sedačky. Ak ste sa ale rozhodli objednať si nové sedacie súpravy v Bratislave, či v rôznom inom meste na Slovensku, musíte vedieť aké priestorové možnosti máte a podľa toho prispôsobiť výber sedačky, či výrobu sedačky na mieru.

Konštrukcia a farba poťahovej látky

Okrem priestorových možností je potrebné pri výbere sedačky zohľadňovať aj konštrukciu. Treba, aby konštrukcia bola pevná a sedacia časť bola pohodlná. Zároveň je dôležité prispôsobiť výber farby poťahovej látky ostatnému vybaveniu.

Konštrukcia musí byť pevná – pevné operadlo, pohodlná sedacia časť. Farbu poťahovej látky uprednostňujte skôr neutrálnu. Tá je nadčasová, dá sa kombinovať ku všetkým farbám a nestane sa, že vyjde z módy.

Kvalitnými konštrukciami disponujú aj luxusné slovenské sedacie súpravy. Pri ich výrobe sa kladie dôraz predovšetkým na stabilitu a výber tej najkvalitnejšej poťahovej látky.

Zdroj obrázka:

Autor:  Marina_D / Shutterstock.com