Ako si vytvoriť dostatok úložného priestoru v spálni?

Veľa oblečenia a množstvo potrebných vecí máme problém v domácnosti uskladniť. Najmä malé byty sa snažia nájsť spôsob, ako všetko potrebné uskladniť a cítiť sa v miestnostiach príjemne.

Ako si ale vytvoriť dostatok úložného priestoru v spálni? 

Vstavané skrine 

Ak si chcete vytvoriť dostatok úložného priestoru v spálni, odporúčame vám dať si vyrobiť vstavané skrine na mieru. Budú kopírovať stenu v spálni a vďaka posuvnému systému nebudú dvierka zasahovať do miestnosti. Tým, že budú vstavané skrine až po strop, poskytnú vám úložný priestor na množstvo vecí. 

Ak máte v predsieni skrine s pevnejšími vešiakmi, tam vám odporúčame dávať hlavne bundy a kabáty aktuálnej sezóny. Po skončením sezóny ich zaveste do vstavanej skrine do časti na vešanie, alebo ich zložte a umiestnite až na samý vrch skrine.

Priestor pod posteľou 

Využiť môžete priestor aj pod posteľou. Môžete si kúpiť posteľ so zabudovaným šuflíkom, alebo si môžete kúpiť bez úložného priestoru s tým, že si tam úložný priestor vytvoríte sami, a to s pomocou plastových uzatvárateľných boxov. Kým niektorí z vás často vešajú niektoré oblečenie napríklad aj na kľučky, veľmi dobré je využívať aj priestor pod posteľou. Sem môžete dávať sezónne oblečenie, napríklad šály, šatky, či napríklad plavky, plážové šaty a pod.

Tento priestor sa dá využiť efektívne, preto ak máte dostatočne vysokú posteľ a máte prázdno pod posteľou, umiestnite si tam praktické plastové boxy, ktoré vám poskytnú priestor na menej často používané veci.

Závesné skrinky 

Okrem vstavaných skríň a využitia priestoru pod posteľou odporúčame umiestniť na steny závesné skrinky. Dávajte si ich do takej výšky, aby sa do nich bez problémov dostala aj žena nižšieho vzrastu. Tým, že budú zavesené na stene, nezaberú v spálni veľa miesta.

Zdroj obrázka: 

Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com