Praktické rady, ktoré oceníte pri výbere novej podlahy

Každá výraznejšia rekonštrukcia vždy začína od podlahy. Pri jej výbere by sme si mali dať záležať. Veď pri rekonštrukcii chceme, aby nové vybavenie interiéru bolo moderné, trendy a hlavne nadčasové.

Aké praktické rady oceníte pri výbere novej podlahy?

Vyberajte také farebné prevedenie, ktoré sa vám bude hodiť k nábytku

Ak si chcete vybrať dobrú novú podlahu, vždy zohľadňujte farebné prevedenie danej podlahy. Ak už máte vyhliadnutý, alebo nebodaj rezervovaný nábytok, je potrebné, aby nová podlaha farebne ladila s týmto nábytkom. Podlaha a nábytok nesmú byť farebne totožné. Splývali by spolu a nábytok by v miestnosti vôbec nevynikol.

Odporúčame vám brať si so sebou vzorku podlahy do predajne s nábytkom. A ak už máte nábytok, popýtajte sa, či by vám neposkytli vzorku tohto materiálu, aby ste si mohli ísť pozrieť novú podlahu do predajní a zladiť ju s novým nábytkom.

Ak si plánujete vyberať pekné podlahy v Bratislave, či v v iných mestách, kde nájdete dobré predajne s podlahami, nezabúdajte, že farebné ladenie podlahy a nábytku je veľmi dôležité.

Stanovte si rozpočet a vyberajte vhodný materiál podlahovej krytiny

Pri výbere novej podlahy oceníte aj túto radu. V prvom rade si stanovte rozpočet, ktorého sa pri výbere novej podlahy budete držať. Keď už budete mať stanovený rozpočet, teraz prichádza na rad výber podlahy. Medzi najobľúbenejšie typy podláh radíme drevené parkety (podlahy), vinylové podlahy a laminátové podlahy.

Z týchto podláh sú cenovo najprijateľnejšie práve laminátové podlahy. Laminátové podlahy sú pomerne lacné, čo však neznamená, že sú kvalitou na tom horšie trebárs ako vinylové podlahy. Drevené parkety/ podlahy sú kategória sama o sebe. Sú však cenovo menej dostupné, čo je ich najväčšia nevýhoda. Ak chcete kvalitné podlahy za rozumnú cenu, vyberte si štýlové laminátové podlahy od overených výrobcov a predajcov.

Podlahy sú investícia do budúcnosti, preto nepodceňujte výber a voľte kvalitné podlahové krytiny za rozumnú cenu.

Zdroj obrázka:

Autor: Kingsman Asset  / Shutterstock.com