Jednoduché tipy a triky, ako vyťažiť maximum z malej spálne  

Nie každý má možnosť bývať v domácnosti s väčšími rozmermi. Najmä tí, ktorí žijú v malých bytoch, musia častokrát upustiť od jednotlivých nápadov a musia sa uskromniť pri zariaďovaní jednotlivých miestností. Dnes však nie je problém nájsť zaujímavé inšpirácie na zariaďovanie malých izieb, či bytov.

Jednoduché tipy a triky, ako vyťažiť maximum z malej spálne, vám ponúkame aj v nasledujúcich riadkoch.

Vstavané skrine s posuvnými systémami

V spálni si väčšinou zariaďujeme aj šatník a práve v malých spálniach môže byť problém s úložnými priestormi. Práve z tohto dôvodu musí byť v malých spálniach vstavaná skriňa po celej dĺžke steny. Nezasahuje príliš do miestnosti, ale poskytne dostatok úložného priestoru. Vstavané skrine s najkvalitnejšími posuvnými systémami na vstavané skrine kopírujú steny, čím vlastne zbytočne neukrajujú z malého priestoru miestnosti, v tomto prípade spálne.

Ak si dáte vyrobiť vstavanú skriňu na mieru a otváranie budú zabezpečovať nakvalitnejšie posuvné systémy na vstavané skrine, máte skvelý nadčasový nábytok do spálne

Priestor pod posteľou

Ak chcete vyťažiť so spálne maximum, odporúčame vám využívať aj priestor pod posteľou. Priesvitné plastové boxy tam pohodlne zmestíte a hlavne nebudú vám zavadzať. Každý z nás má doma veci, ktoré využíva menej a práve pod posteľou môžete mať tieto veci. Nikto ich nebude mať na očiach, no stále ich budete mať po ruke.

Police na stene

Nemáte kde dať svoje šperkovnice, kozmetiku, či iné drobnosti? Odporúčame vám namontovať si na stenu police z laminátovej drevotriesky. Farebne ich laďte k nábytku v spálni, najmä k skriniam a k posteli. Ak si to priestorovo môžete dovoliť, vyberte si komody s krásnymi úchytkami, ale ak nie, uprednostnite police na stene, ktoré poslúžia ako úložný priestor na drobnosti.

Zdroj obrázka:

Autor: Svet_Feo  / Shutterstock.com