8 vecí, ktoré by nemali chýbať vo vašej garáži

Do garáže sa v závislosti na jej veľkosti spolu s automobilom musí zmestiť veľa vecí. Ktoré sú tie najdôležitejšie?

Garáže sú vskutku mulfitfunkčními miestnosťami, ktoré zďaleka neslúžia len pre uskladnenie automobilov. Veľa mužov je využíva ako dielňu či miestnosť, do ktorej sa zašijú a nerušení sa oddávajú svojim nerestiam. A čo by v takej perfektnej garáži nemalo chýbať?

1. Kvalitné garážové brány

Kvalitné garážové brány sú samozrejme základom. Ochraňujú nielen váš automobil, ale aj ostatné cennosti, ktoré v garáži máte uskladnené. Na výber máte vráta klasická dvojkrídlové, výklopné, posuvné, rolovacie a sekčné. Odpoveď na otázku, aká zvoliť, záleží nielen na štýle garáže a domu, ku ktorému je garáž pridružená, ale aj na priestoru vnútri aj mimo garáže samotnej. Na ten sú najnáročnejšie brány dvojkrídlové a výklopná, pre ktoré je nutné počítať ako s priestorom pred garážou (nutným pre ich vyklopenie), ako aj pod stropom, pod ktorý sa otvárajú. Z brán nenáročných na priestor menujme vráta posuvné, rolovacie či hit súčasnej doby, garážové vráta sekčné. Tá sa skladajú z jednotlivých sekcii, ktoré pri ich otváraní zachádzajú pod strop. Riešenie však má aj garáž pre veterána, ktorý zase môže byť zebezpečené seciálními vrátami značky LOMAX.

2. Merač tlaku v pneu

Meriate pravidelne tlak vo svojich pneumatikách? Ak nie, robíte chybu. Jazda na nesprávne nahustených pneumatikách je môže vážne poškodiť. Gumám pritom škodí ich nadhuštění aj podhustenia. Správne by ste tlak v pneu mali merať pred každou jazdou, merač tlaku by tak vo vašej autovýbavě rozhodne nemal chýbať.

3. Autokompresor

A pre prípad, že tlak vo vašich gumách nebude dostatočný, bude na mieste to okamžite napraviť. K tomu vám zase poslúži kvalitný Autokompresor, s ktorým správneho tlaku v pneumatikách dosiahnete počas jednej minúty.

4. Zdvihák

Ďalšie nevyhnutnosťou, ktorá by v každej garáži mala mať svoje čestné miesto, je zdvihák automobilu. Nikdy totiž neviete, kedy budete vystavení situácii, kedy sa budete nútení dostať pod podvozok auta. Bez zdviháka to vôbec neskúšajte!

5. Kľúče na výmenu kolies

Od 1.10. 2018 síce táto praktická pomôcka nemusí byť (spolu so zmieneným zdvihákom) súčasťou povinnej výbavy, ale rozhodne vám odporúčame, aby to tak bolo. Ako inak by ste v prípade potreby koleso na svojom automobile vymenili?

6. Štartovacie káble

Tiež sa vám niekedy stalo, že ste nasadli do svojho auta a ono nenaštartoval? V zimnom období sa jedná o pomerne častú nepríjemnosť. Stačí nedovreté dvere a baterka sa do rána vybije. Pomocou štartovacích káblov voz aspoň naštartujete a dôjdete s ním do servisu.

7. Kvalitné autokozmetika

Chcete jazdiť v reprezentatívnom vozidle? Nemusíte si hneď kupovať Mercedes alebo Audi. Veľakrát postačí, keď si auto dobre umyjete kvalitnými a k ​​tomu určenými prostriedkami. Do segmentu autokozmetiky však nepatria len autošampóny, ale aj čističe diskov, pneumatík, čalúnenie, skiel a prednej dosky.

8. Vysokotlakový čistič

Celú karosériu vám potom skvele umyje vysokotlakový čistič. Ani ten by vo vašej garáži nemal chýbať. Spolu s ďalšími nevyhnutnosťami, ktoré sa do nášho článku nezmestia. Zase to ale s vybavením svojej garáže neprežeňte. Inak v nej nič nenájdete.