Oplatí sa investícia do zlata aj v dnešnej dobe?

Uvažujete nad spôsobmi, ako čo najlepšie zhodnotiť svoje peniaze a ochrániť ich pred kolísaním hodnoty a zmenami v ekonomike? Investícia do zlata je jedným z najlepších riešení, no dáva zmysel aj v dnešných náročných časoch?

Ak by ste sa v dnešnej dobe rozhodli spraviť veľkú investíciu do zlata alebo striebra, teda mali by ste v pláne kúpu zlatých tehličiek či zliatkov, pravdepodobne by ste narazili na problém. Žiadna česká mincovňa totiž zlato v podobe zliatkov alebo tehličiek nevyrába, všetko investičné zlato sa ku nám dováža predovšetkým zo Švajčiarska, ktoré zlatými tehličkami zásobuje väčšinu sveta. Korona vírus však spôsobil, že najznámejší producenti zlata, Argor-Heraues, PAMP a Valcambi, museli na dva mesiace zavrieť svoje brány, čo spôsobilo nedostatok zlatých tehličiek a zliatkov na trhu.

Prakticky jediným druhom investičného zlata, ktoré viete v dnešnej dobe relatívne bez problémov zohnať, sú zlaté mince. Ukazuje sa však, že tie rozhodne nie sú zlým riešením, práve naopak! V prvom rade lákajú najmä svojou cenou. Zlaté mince najvyššej možnej rýdzosti, vyrobené z 24 karátového zlata, kúpite od svetoznámeho výrobcu Wiener Philharmoniker za nižšiu cenu ako švajčiarske zliatky s rovnakou hmotnosťou. Dôvodom sú aj dane, kým pri zliatkoch musíte platiť DPH, zlaté mince sú od neho oslobodené, a teda platíte len za cenu samotného zlata.

Investícia dostupná pre každého!

Veľkej obľube sa tešia zlaté mince Wiener Philharmoniker v 10 alebo 20-kusovom balení, ktoré sú relatívne dostupnou investíciou pre každého. Každé balenie je zapečatené hologramom, vďaka čomu máte istotu, že s mincami nikto pred vami nemanipuloval a sú originálne. Zlaté mince Wiener Philharmoniker sú cenené na celom svete, v prípade potreby ich tak viete bez problémov predať za nákupnú cenu v ktorejkoľvek krajine.

Zlaté mince sú tak výhodnou investíciou aj v dnešných časoch, voči zliatkom prinášajú okrem iného aj vizuálny benefit. Tak neváhajte a investujte do nich aj vy!