Ako ochrániť svoju domácnosť pred neželaným vniknutím?

Chrániť svoj majetok je prirodzená vec. Nemusíte síce v každom okoloidúcom vidieť sliediaceho zlodeja, avšak ako každým nepríjemnostiam aj krádežiam je lepšie radšej predchádzať, ako riešiť zabezpečenie vašej domácnosti, keď už bude neskoro.

Nemusíte mať tie najdrahšie bezpečnostné dvere, ale rozhodne si nejaké zadovážte

Základom by tak mali byť spoľahlivé bezpečnostné dvere. A je jedno, či máte byt, alebo dom. Nemusia byť pritom úplne najdrahšie, veď hádam nepotrebujete dvere drahšie ako čokoľvek, čo vám môže potenciálny zlodej ukradnúť

Rovnako sa však vyhýbajte názorom, že bezpečnostné dvere sú vyhodené peniaze, keďže každé zabezpečenie sa dá nejakým spôsobom prekonať. To môže byť síce pravda, ale množstvo menších zlodejov odradí aj prítomnosť základných bezpečnostných dverí

Drahšie bezpečnostné dvere mávajú spravidla väčší počet istiacich bodov a spĺňajú kritéria pre zaradenie do vyššej bezpečnostnej triedy. Triedy bezpečnosti sa číslujú od 1 po 6. Čím vyššie číslo, tým väčšia bezpečnosť

Pri výbere bezpečnostných dverí by vás najviac mali zaujímať triedy 3 a 4, v prípade výrazne obmedzeného rozpočtu teoreticky ešte aj trieda 2. Tá sa totižto považuje za základný stupeň ochrany. Nie je to žiadne extra zabezpečenie, ale dvere triedy 2 dokážu zdržať zlodeja pri ich otváraní, prípadne ho donútiť, aby pri otváraní použil vyšší hluk, čo môže pritiahnuť pre neho nežiaducu pozornosť vašich susedov.

Trieda 3 sa považuje už za vyšší a trieda 4 dokonca za vysoký stupeň zabezpečenia. Triedy 5 a 6 patria k tomu najlepšiemu, čo medzi bezpečnostnými dverami nájdete, avšak pre bežné vchodové dvere sa nepoužívajú.

Nenechajte zlodejom zadné vrátka v podobe garážovej brány

Pokiaľ riešite zabezpečenie domu a máte aj garáž, možno sa spoliehate na samotné zabezpečenie svojho auta. Ak však máte garáž spojenú s domom a tým pádom môžete z garáže vstúpiť rovno do domu, nepodceňte ani zabezpečenie garážovej brány.

Bolo by totižto chybou investovať do drahých bezpečnostných vchodových dverí na dome a zároveň nechať zlodejom ľahkú alternatívnu cestu do vášho domu tým, že si vyberiete z nespoľahlivých garážových brán bez akéhokoľvek lepšieho zabezpečenia.

Zdroj obrázka:

Autor: vdimage / Shutterstock.com