Ako si spríjemniť čas strávený v kancelárii?

Pracujete v kancelárii? A ako ju máte zariadenú? Mnohí len úplne stroho a zdôvodňujú to tým, že veď do kancelárie si chodia len odpracovať čo musia a akonáhle môžu, hneď sa ponáhľajú domov. Ak aj vy zastávate podobný názor, zamysleli ste sa niekedy nad tým, že počas pracovných dní trávite v kancelárii v podstate viac času ako aktivitami s rodinou? Zariaďovanie kancelárie by ste preto rozhodne nemali brať na ľahkú váhu.

Obraz a fotografie

Aby ste sa vo svojej kancelárii cítili čo najpríjemnejšie a zároveň, aby ste zvýšili svoju pracovnú efektivitu, rozhodne nezaškodí, keď v nej okrem kancelárskej techniky, či zásoby kancelárskeho papiera, budú aj prvky, ktorými si kanceláriu personalizujete. Možností je v tomto smere veľa.

Môžete ísť o zaujímavý obraz na voľnej stene alebo o fotky svojej rodiny na pracovnom stole. Prípadne si môžete do kancelárie doniesť niečo obľúbené a zároveň využiteľné. Napríklad obľúbený hrnček.

Nástenná tabuľa

A keď už sme pri kreativite, pomyselným synonymom k nej je veľká nástenná tabuľa, na ktorú si môžete zapisovať nápady, úlohy a skrátka všetko možné. Rozhodne by ste si ju do svojej kancelárie mali zaobstarať.

Rastliny

Podceňovať netreba ani význam zelene v kancelárii. Vyberte si však rastliny s jednoduchou starostlivosťou. Veď v prvom rade potrebujete pracovať a nie hrať sa na záhradníka. Plus treba rátať s tým, že počas dovolenky sa v kancelárii dlhšie neukážete.

Rozptýlenie

V kancelárii sa v prvom rade pracuje, ale efektivitu je možné zvýšiť aj malým rozptýlením. Čo keby písacie potreby nevyužívate len na prácu, ale napríklad aj na vyfarbovanie maľovaniek? Samozrejme, rozptýlenie si môžete zvoliť podľa seba, podstatné je, že ide o spôsob, ako si počas dňa zvýšiť kreativitu.

Nástenná tabuľa

A keď už sme pri kreativite, pomyselným synonymom k nej je veľká nástenná tabuľa, na ktorú si môžete zapisovať nápady, úlohy a skrátka všetko možné. Rozhodne by ste si ju do svojej kancelárie mali zaobstarať.

Zdroj obrázka:

Autor: Roman Samborskyi / Shutterstock.com